AzerbaycanGündemTürkiye

Provokatör estetikçiye büyük tepki!

Türkiye’nin ciğerini yakan orman yangınları devam ederken teselli kaynağı olan ve göğsümüzü kabartan gelişmeler de yaşanıyor. Özellikle Azerbaycan’dan gelen 710 kişilik itfaiye personelinin yangın söndürme çalışmalarında gösterdikleri olağanüstü gayret dikkat çekiyor.
Geçtiğimiz günlerde Kamil Dünyamalıyev isimli bir Azerbaycanlı itfaiye erinin yanma riskini göze alarak tahliye edilmiş bir evden Türk Bayrağını göğsüne saklayarak dışarı çıkarması herkesi duygulandırmıştı.

SKANDAL İFADELER KULLANDI

Ancak iki ülke arasındaki bu güçlü kardeşlik bağı bazılarını rahatsız etmiş olmalı ki, sosyal medyada provokasyon kokan paylaşımlar yapılmaya başladı. Kendisini Estetik Uzmanı olarak tanıtan Nüket Eroğlu isimli doktor, yangınlara yetersiz müdahale edildiği gerekçesiyle çektiği videoda “Ne idüğü belirsiz Azerbaycan askerlerinin topraklarımızda ne işi var!” şeklinde skandal bir ifade kullandı. Gelen yoğun tepkiler üzerine ikinci bir video çeken Eroğlu, özür dilemek yerine bu sefer de Azerbaycanlıları İŞİD, PKK ve Fetöcü olmakla itham etti!

DERİN DÜNDEM’DE MASAYA YATIRILDI

Türkiye’ye insani yardım için gelen görevlilere bu şekilde hakaret edilmesi hem Türkiye hem de Azerbaycan kamuoyunda büyük tepki çekerken MGTV Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Gürbüz ve Ayhan Kısrure konuyu gündeme taşıdı. Eroğlu’nun Azerbaycan halkından derhal özür dilemesi gerektiğini belirten Gürbüz, “Bu hanımefendi, Türkiye ile Azerbaycan’la tarihi bağlarından ve “İki devlet, tek millet” söyleminden habersiz belli ki… Azerbaycanlılar Türkiye’de kendi öz vatanlarında sayılır. Tıpkı bizim Azerbaycan’da olduğumuz gibi…” ifadelerini kullandı.

“EĞİTİMLİ OLMAK İNSAN OLMAYA YETMİYOR!”

Eroğlu’na yaptırım uygulanması çağrısında bulunan Ayhan Kısrure de, “Demek ki eğitimli olmak insan olmak için yeterli değilmiş! O videoları izlerken hanımefendinin yerine ben utandım” diye konuştu. Programa yoğun katılım gösteren izleyiciler de her iki yorumcuya destek vererek Nüket Eroğlu’nu kınadılar.

Related posts
AzerbaycanErmenistanGündemGünün ManşetleriÖzel HaberRusya

Ermenistan'ın saldırısına bir tepki de işadamı Mübariz Mansimov'dan: Yurtdışı yasağım olmasaydı ben de Karabağ'da savaşırdım!

Ermenistan saldırısına ilişkin sert tepki gösteren Azerbaycan asıllı ünlü işadamı…
Read more
AzerbaycanGündemGünün ManşetleriTürkiye

İşadamı Mübariz Mansimov'dan Türk dünyası tarihine destek...

Azerbaycanlı uluslararası bilim adamı, Türkolog Prof. Firudin Celilov’un 30 yıldır…
Read more
GündemGünün ManşetleriSporTürkiye

SEVİNDİK HER BRANŞTA ŞAMPİYON!..

06-08 Ağustos 2022 tarihleri arasında Amasra/Bartın da yapılan Türkiye Jujitsu…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: