Lotu Guli’ye, Mansimov suikastı için tam 25 milyon dolar teklif edilmiş!

AnasayfaÖzel Haber

Lotu Guli’ye, Mansimov suikastı için tam 25 milyon dolar teklif edilmiş!

Deport edilen Lotu Guli lakaplı mafya babası Türkiye'ye "Nadir İsmayılov" adına düzenlenen bir pasaportla giriş yapmış!

Gazeteci Serdar Öztürk, geçtiğimiz yıl Antalya'da öldürülen Azerbaycanlı suç örgütü lideri Nadir Salifov'a, işadamı Mübariz Mansimov'a suikast düzenlemesi karşılığında tam 25 milyon dolar teklif edildiğini iddia etti.

Prof. Dr. Hasan Oktay: İran, bilinçli provokasyonlarla gerginliği tırmandırıyor!
Haber Global’in sahibi Elnur Abdullayev, Fetö Azerbaycan İmamı mı?
Azerbaycan’da tarihi gün: Bakü’den Fuzuli’ye ilk uçuş gerçekleşti

Sedat Peker’in iddialarıyla kamuoyunun gündemine gelen, İşadamı Mübariz Mansimov’a yönelik suikast girişiminin yeni detayları ortaya çıktı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde hayatını sürdüren Peker, çektiği videolardan birinde Azerbaycanlı mafya babası Nadir Salifov’un (Lotu Guli), Mansimov’u öldürmek üzere Mehmet Ağar tarafından Türkiye’ye kaçak yollardan sokulduğunu iddia etmişti.

Yakın arkadaşı olan Lotu Guli’nin kendisine bu olayı anlatması üzerine suikasttan vazgeçirdiğini de kaydeden Peker, daha sonra yurt dışında olduğu dönemde Azerbaycanlı suç örgütü liderinin “çok şey bildiği” gerekçesiyle Antalya’da yakın koruması tarafından öldürüldüğünü vurgulamıştı.

“MÜBARİZ MANSİMOV’A KURULAN ULUSLARARASI KUMPASIN GÖSTERGESİ!”

Gazeteci Serdar Öztürk, yaptığı araştırmalar neticesinde Nadir Salifov’a bu suikast karşılığında tam 25 milyon dolar teklif edildiğini ortaya çıkardı.

Konuyla ilgili olarak MGTV’de Mustafa Gürbüz’ün sorularını yanıtlayan Öztürk, Nadir Salifov’un Türkiye’ye kaçak yollardan değil, Azerbaycan İçişleri Bakanlığı tarafından “Nadir İsmayılov” adına düzenlenen yeni bir pasaportla giriş yaptığını da kanıtladı.

Usta gazeteci, programda Lotu Guli lakaplı Nadir Salifov’a verilen pasaportun gerçek olduğunu ve bu durumun Mübariz Mansimov’a kurulan uluslararası kumpasın da en büyük delillerinden biri olduğunu ifade etti.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1
%d blogcu bunu beğendi: