Haber Global’in sahibi Elnur Abdullayev, Fetö Azerbaycan İmamı mı?

AnasayfaAzerbaycan

Haber Global’in sahibi Elnur Abdullayev, Fetö Azerbaycan İmamı mı?

Elnur Abdullayev'in, geçmişte Azerbaycan'da Samanyolu TV'de çalıştığı ortaya çıktı'

MGTV Youtube Kanalı'nda yayınlanan Derin Gündem'in son bölümünde, Azerbaycan'da yeniden güçlenmeye başlayan Fetö tehlikesine ve Haber Global'in patronajındaki isimlerin cemaat bağlantılarına dikkat çekildi.

“Azerbaycan’ın en zengin iş insanı ama şeffaf değil!”
Seymur Hezi: Azerbaycan Halk Cephesi Lideri Ali Kerimli’ye internet yasağı getirildi!
Bir zamanlar Eldar Hasanov’un kapısından ayrılmayanlar bugün ortada yok!

Fetö’nün Türkiye’den sonra en güçlü olduğu ikinci ülkenin Azerbaycan olduğunu hatırlatan MGTVHaber Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Gürbüz, “Maalesef FETÖ mensupları Azerbaycan’da çok itibar görüyor. Devletin en kritik pozisyonlarında halen FETÖ’ye bağlı kişiler görev yapıyor. Azerbaycan iktidarı her ne kadar Türkiye ile sıcak ilişkiler kursa da, FETÖ mensuplarını kritik görevlerde konumlandırmaktan vazgeçmiyor. Altın nesil olarak gördükleri bu kişiler Azerbaycan Gençlik ve Spor Bakanlığı, Azerbaycan Çalışma Bakanlığı, Azerbaycan Eğitim Bakanlığı vb. kurumlarda üst düzey görevler ifa ediyor” dedi.

https://www.aa.com.tr/tr/15-temmuz-darbe-girisimi/tahsiyecilere-kumpas-davasi-mudahili-buyukfirat-fetonun-en-etkili-oldugu-ikinci-ulke-azerbaycan/630271

BİR ELNUR GİTTİ, BİR ELNUR GELDİ!

FETÖ’nün Azerbaycan imamı olduğu deşifre olduktan sonra Elnur Aslanov’un Türkiye’nin de itirazı üzerine 2014 yılında Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Ofisinde Siyasi analiz ve enformasyon şube müdürü görevinden alındığını hatırlatan Gürbüz, “Arkasında sağlam bir güç olduğu için İletişim ve Teknoloji Bakanlığında şube müdürü olarak bir süre çalıştı. Sonrasında istifa ederek Azerbaycan’dan ayrıldı. Elnur Aslanov deşifre olduktan sonra FETÖ Azerbaycan’da yeni imam seçti. O dönem FETÖ’nün Azerbaycan’da yeni imamı olarak Azerbaycan’ın en güçlü ailelerinden olan eski Ulaştırma Bakanı Ziya Mammadov’un baldızının oğlu olan Elnur Abdullayev atandığı iddia ediliyor” diye konuştu.

Programın moderatörü Ayhan Kısrure’nin sorusu üzerine Mustafa Gürbüz şu bilgileri verdi: “Elnur Abdullayev o dönem Ulaştırma Bakanlığında daire başkanı görevinde idi. Bu daire Azerbaycan’da yaptığı yolsuzluklarla ün kazanmıştı. Azerbaycan’ın medya sektöründe birçok popüler haber sitesi de Elnur Abdullayev’in kontrolündeydi. Abdullayev’in babası Nazım Abdullayev ise FETÖ’nün eliyle ABD’de Azerbaycan’ın lobi faaliyetlerini yöneten milletvekili Asim Mollazade’nin yardımcısı olarak görev yapıyor.”

https://azertag.az/en/xeber/26166

https://www.aa.com.tr/tr/15-temmuz-darbe-girisimi/abddeki-feto-sebekesi-kemal-kevin-oksuz/1531781

http://az.demreforms.az/worker/index/8

“KİMLER REFERANS OLDU”

Haber Global’in kuruluş hikayesini de anlatan Gürbüz, “Ulaştırma Bakanı Ziya Mammadov Şubat 2017’de görevden alındı. Akrabası Elnur Abdullayev’in görevine ise Mayıs 2017’de son verildi. Elnur Abdullayev kamu görevinden alındıktan sonra iddialara göre FETÖ’nün talimatıyla Şubat 2018’de İstanbul’da Global Media Group Prodüksiyon Televizyon Yayıncılık A.Ş.’yi kurdu. Soy isimlerinin de aynı olduğu SOCAR Başkanı Rövneg Abdullayev’le yakınlığı bilinen Elnur Abdullayev’in kanalın kuruluşunda Azerbaycan’da şaibeli faaliyetleriyle tanınan Anar Alizade’den de destek aldığı ifade ediliyor. Haber Global, RTÜK Üst Kurulundan gerekli izinleri aldıktan sonra 24 Eylül 2018’de yayın faaliyetine başladı. Bir dönem FETÖ’nün Azerbaycan imamı olarak anılan Elnur Abdullayev’in Türkiye’de haber kanalı kurmasına kimler referans olduğunu bilmiyoruz. Ancak Türkiye kamuoyunu sık sık manipüle eden bu kanalın Türkiye-Azerbaycan kardeşliğine zarar verdiği ortada. Haber Global kanalının sahipleri olan Elnur Abdullayev ve Mammad Gulmammadov’un fetöcü olduklarına dair Azerbaycan basınında çok sayıda haber yer aldı. Elnur Abdullayev’in bir dönem Samanyolu TV’nin Azerbaycan ofisinde de çalıştığını da ekleyelim” ifadelerini kullandı.

http://pia.az/azerbaycanin-turkiyede-acdigi-tele-kanalda-kutlevi-istefalar-269509-xeber.html

https://teref.az/manset/127697-feto-ya-bagli-olan-abdullayevlerin-ozleri-iceride-oturmalidirlar-kecmis-gelinden-sok-ittihamlar.html

https://aqreqator.az/az/cemiyyet/286911

https://xalqxeber.az/agenda/26602-fetullah-gulen-3-elnur-u-ile-turkiyeye-qayidir-lgnc-gelshme.html

https://demokratik.az/16607-fetullah-gulen-3-elnur-u-ile-turkiyeye-qayidir.html (Elnur Aslanov, Elnur Abdullayev, Elnur Baimov)

https://www.kommersant.az/news/economy/24046.html

https://wcu.edu.az/az/page/elnur-abdullayev

http://memur.az/siyaset/3039-fetullah-gulenin-azerbaycandaki-gulen-uzleri-lginc-iddialar.html

https://www.ulusal.com.tr/m/dunya/azerbaycan-daki-feto-yapilanmasi-h120608.html

https://www.ulusal.com.tr/m/gundem/ahmet-sahidov-azerbaycandan-aktardi-feto-azerbaycanda-tekrar-harekete-h274511.html

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0
%d blogcu bunu beğendi: