AzerbaycanErmenistanGündemGünün ManşetleriÖzel HaberRusya

Ermenistan’ın saldırısına bir tepki de işadamı Mübariz Mansimov’dan: Yurtdışı yasağım olmasaydı ben de Karabağ’da savaşırdım!

Ermenistan saldırısına ilişkin sert tepki gösteren Azerbaycan asıllı ünlü işadamı, Ermenistan’ın hain saldırısı üzerine yitirilen şehitlerin herbirine Türk Dünyasının minnet borcu olduğunu ve Erivan’a gereken cevabın verileceğini söyledi.

Önceki akşam Ermenistan’ın Azerbaycan’a beş ayrı sınır bölgesinden başlattığı saldırılar Azerbaycan Ordusu tarafından anında püskürtüldü. Ardından Türkiye’den alınan İHA ve SİHA’ların da devreye girmesiyle yüzlerce Ermeni askerinin öldüğü ve Ermenistan’ın ağır zayiatlar verdiği bilgisi paylaşıldı.

Özellikle Rusya’nın Ukrayna’da uğradığı hezimeti unutturmak ve Karabağ’da “barış gücü” adı altındaki askeri varlığını sürdürmek için bu tarz provokasyonlara çanak tuttuğu ortadayken, Batı’nın ise Azerbaycan’ı suçlaması dikkatleri çekti. İran’ın da her zamanki gibi ‘tarafsız’ görünmeye çalışarak Ermenistan’a arka çıkması şaşırtmadı!

EN BÜYÜK DESTEK YİNE TÜRKİYE’DEN

Türk Dünyasında ise Azerbaycan’a en üst düzey desteği her zamanki gibi Türkiye verdi. Gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerekse MHP lideri Devlet Bahçeli Ermenistan’ın provokatif saldırılarının yanına kar kalmayacağını vurguladı. Kazakistan ve Kırgızistan gibi Türk devletleri kardeş Azerbaycan’ın yanında olduklarını, Ermenistan’ın KGAÖ’den yardım isteğini veto ederek gösterdiler.

Türkiye’de yaşayan Azerbaycan asıllı işadamı Mübariz Mansimov da, yaşananlara sert tepki verdi. Azerbaycan’ın 44 günlük 2. Karabağ Savaşı’nda Ermenistan’ı net bir şekilde yenilgiye uğrattığını ve işgal altındaki topraklarının büyük bir bölümünü yeniden özgürleştirdiğini hatırlatan ünlü işadamı, “Ermenistan’ın kimlerin hesabına Azerbaycan’a saldırdığını gayet iyi biliyoruz! Anlaşılan geçen sene yedikleri ağır tokat onlara yeterli gelmemiş, hala akıllanmamışlar! Demek ki bu sefer Karabağ’ı tamamen geri alana kadar durmamalıyız” dedi.

Geçtiğimiz yıl uluslararası bir komplo neticesinde yaklaşık bir yıl cezaevinde kalan ancak iftiraları boşa çıkaran Mansimov, hukuk mücadelesinin devam ettiğini ve şu anda sadece yurtdışına çıkış yasağı olduğunu belirterek, “İnanın şehitlerimizi gördükçe hırslanıyorum. Onların her birinin karşısında baş eğiyorum. Eğer yasağım olmasa ben de bir asker gibi gidip Karabağ’da babam için, ailem için, vatanım için gururla savaşırdım” diye konuştu.

(Haber Merkezi)     

About author

Articles

I am a web developer who is working as a freelancer. I am promoting for http://nhmag.net
Related posts
GündemGünün ManşetleriİsveçÖzel HaberTürkiye

Bu kadarına da pes doğrusu: İsveç’in iki yüzlülüğü! (Özel Haber)

Batı’nın Türkiye’ye karşı samimiyetsizliğini ezelden biliriz de İsveç bu konuda…
Read more
AzerbaycanGündemGünün Manşetleri

Azerbaycan'da yeni bir siyasi parti kuruluyor: Halka Hizmet Harekatı (HHH)

Azerbaycan’da yeni siyasi parti kuruluyor – Genelbaşkan adayı Arzu Sayadoğlu, MGTV Habere…
Read more
GündemGünün ManşetleriTürkiyeYazarlar

Neden 13 Kasım?

Dikkatli gözler için 13 Kasım sıradan bir tarih değil! Hatırlayın; bundan tam 7 yıl evvel…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: