Ermeni kilisesini açmak için başka gün bulamadınız mı!

AnasayfaGünün Manşetleri

Ermeni kilisesini açmak için başka gün bulamadınız mı!

Malatya'da halk arasında Taşhoron Kilisesi olarak bilinen Taşhoron Kültür ve Sanat Merkezi'nin açılışının Büyük Taarruz'un yıldönümüne denk getirilmesi tepkilere neden oldu.

“Azerbaycan’ın en zengin iş insanı ama şeffaf değil!”
Abdullayev’in və qohumlarının böyük biznes şəbəkəsi – Dövlətdən oğurlanan MİLYONLAR
Mansimov’a kumpas kurmak isterken, az daha uluslararası kriz çıkaracaklardı!

Malatya’da atıl durumda olan 128 yıllık “Taşhoran Kilisesi”, bir süredir devam restorasyon çalışmalarının ardından Taşhoran Kültür Kültür ve Sanat Merkezi olarak açıldı. Ancak kilisenin açılışının Büyük Taarruz’un yıldönümüne denk gelmesi soru işaretlerine neden oldu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Çavuşoğlu Mahallesi’nde 1893 yılında yapılan ve daha sonra atıl vaziyette kalan Taşhoran Kilisesi’ni restore etti. Yenilenmiş haliyle ilgi gören tarihi kilisenin açılışı dün (28 Ağustos) gerçekleştirildi.

“ERMENİ VATANDAŞLARIMIZ RAHATÇA ZİYARET ETSİN!”

‘Taşhoran Kültür ve Sanat Merkezi’nin açılışına; Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Ermenileri Patriği Sahag Maşalyan, Adıyaman ve çevre iller Metropoliti Ğriğoriyos Melki Ürek, STK temsilcileri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Malatya Valisi Aydın Baruş, Ermeni vatandaşlarının rahatça inanç ziyaretlerini yapabileceklerini belirtirken; Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da, “Ayrılıktan kimseye fayda gelmez, birlikte gelecek ve istikbal vardır. Biz birlik, beraberlik içerisinde olacağız” dedi.

“ŞEHİTLERİN RUHUNU SIZLATMAYA HAKKINIZ YOK!”

Kilise açılış tarihinin, Büyük Taarruz’un yıl dönümüne denk gelmesi, sosyal medyada tepkilere neden oldu. Vatandaşlar, özellikle Karabağ’da Ermenistan’la 44 günlük savaşta verilen binlerce şehidin acısı tazeyken Malatya’da üstelik Büyük Taarruz’un yıldönümünde bu açılışın yürekleri sızlatacağını vurguladılar.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0
%d blogcu bunu beğendi: