AzerbaycanGündemÖzel HaberTürkiye

Cezaevindeki Büyükelçi Eldar Hasanov’un hayatı tehlikede!

Cezaevindeki Büyükelçi Eldar Hasanov’un hayatı tehlikede!

Azerbaycan’da hiçbir somut suçlama olmadan yaklaşık bir yıldır tutuklu olan Büyükelçi Eldar Hasanov’un cezaevinde ağır sağlık sorunları yaşadığı ve hatta ölüm tehlikesinin dahi bulunduğu bildiriliyor. MGTV’de konuyla ilgili programa katılan Romanya-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Yön. Krl. Başkanı Tamer Atalay, Gazeteci Seyfullah Türksoy ve Eldar Hasanov’un kızı Sabina Huseynova, Mustafa Gürbüz’ün sorularını yanıtladı.

ATALAY: SUÇLAMALAR ASILSIZ

Hasanov’u, Romanya Büyükelçiliği yaptığı dönemde tanıdığını belirten Tamer Atalay, İslamiyetin Romanya’da tanıtılması başta olmak üzere çok sayıda hizmete imza attığını anlattı. Eldar Bey’le olan dostluklarının çok eskilere dayandığını vurgulayan Atalay, “Birlikte Türkiye ve Azerbaycan adına bölgede önemli lobi faaliyetleri gerçekleştirdik. Türk Dünyasının değerli bir evladı olan Sayın Hasanov’un suç işlemiş olabileceğine asla ihtimal vermiyorum. Ben her iki ülkenin Cumhurbaşkanlarına bu konuda mektup yazdım. En kısa zamanda bu duruma müdahale edeceklerine inanıyorum” dedi.

“SAYIN HASANOV, DERHAL TAHLİYE EDİLMELİ”

Eldar Hasanov’un sadece Azerbaycan için değil aynı zamanda Türkiye için de çok önemli bir diplomat olduğunu söyleyen Seyfullah Türksoy da, “Uluslararası bir gazeteci olarak Eldar Bey’in bugüne kadar sayısız hizmetlerine tanıklık ettim. Onun bu başarılı işlere imza atması belli ki birilerini rahatsız etmiş ya da kıskandırmış! Kendisine bir kumpas kurulduğu apaçık ortada! Hal böyleyken derhal serbest bırakılmalı veya sağlık koşulları göz önünde bulundurularak en azından mahkemesi sonuçlanana kadar ev hapsine çıkarılmalı” diye konuştu.

KIZI, CUMHURBAŞKANI ALİYEV’E SESLENDİ

Büyükelçi’nin kızı Sabina Huseynova ise normal şartlarda zaten kronik rahatsızlıkları olan babasının cezaevi koşullarında sağlığının iyice kötüleştiğini ve Vertigo hastalığına bağlı olarak denge kaybı yaşadığını aktardı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev”e, Huseynova, “Babamın acil tıbbi desteğe ihtiyacı var. Yanında bir yardımcı olmadan hayatını sürdüremez. Geçenlerde bu nedenle yere düşüp başını çarpmış ve ölümden dönmüş. Sizden rica ediyorum, bu duruma sessiz kalmayın” çağrısında bulundu.

video
play-sharp-fill

About author

Articles

I am a web developer who is working as a freelancer. I am promoting for http://nhmag.net
Related posts
GündemGünün ManşetleriİsveçÖzel HaberTürkiye

Bu kadarına da pes doğrusu: İsveç’in iki yüzlülüğü! (Özel Haber)

Batı’nın Türkiye’ye karşı samimiyetsizliğini ezelden biliriz de İsveç bu konuda…
Read more
AzerbaycanGündemGünün Manşetleri

Azerbaycan'da yeni bir siyasi parti kuruluyor: Halka Hizmet Harekatı (HHH)

Azerbaycan’da yeni siyasi parti kuruluyor – Genelbaşkan adayı Arzu Sayadoğlu, MGTV Habere…
Read more
GündemGünün ManşetleriTürkiyeYazarlar

Neden 13 Kasım?

Dikkatli gözler için 13 Kasım sıradan bir tarih değil! Hatırlayın; bundan tam 7 yıl evvel…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: