Site icon MGTV HABER – Yaşasın Turan Birliği

Azerbaycanlı itfaiyecilere teşekkür için bayraklarını astılar

Türk İslam Dünyası Turan Derneği ve Yurt Dernekleri Ege Bölgesi Güçbirliği Platformu, Azerbaycan’dan yangınları söndürmek için gelen ekibe minnettarlıklarını göstermek amacıyla Muğla’da Azerbaycan ve Doğu Türkistan Bayrağı astırdı.

Türkiye’nin Ege ve Akdeniz bölgelerinde çıkan yangınlar büyük ölçüde söndürülürken Azerbaycan’dan gelen itfaiyecilerin özverili çalışmaları Türk halkının takdirini kazandı. Azerbaycan, toplam 710 kişilik ekip, bir amfibi uçağı, 50 itfaiye aracı ve 5 yangın söndürme helikopteri göndererek yangın felaketinde Türkiye’ye en büyük desteği verdi.

AKÇAOBA MEYDANINDA KARDEŞLİĞİN SEMBOLÜ

Türk İslam Dünyası Turan Keneşi Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ile Yurt Dernekleri Ege Bölgesi Güçbirliği Platformu, Aydın’ın Çine ilçesi ile Muğla’nın Yatağan sınırları arasındaki Akçaova Gökbel dağındaki yangına müdahale eden Azerbaycanlı itfaiyecilere teşekkür amacıyla Akçaova Meydanına her iki ülkenin bayraklarını astı.

“CAN AZERBAYCAN’A SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZLE”

Dernek Başkanı Adnan Şimşek ve Platform Başkanı Aydın Yaşar, “Yangınlarda ilk günden beri can siperane görev yapan can Azerbaycan kardeşlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu yangınlar vesilesiyle tüm dünyaya bir kez daha deklare ettiğimiz gibi bizler iki devlet, tek milletiz. Adı her ne olursa olsun felaketlerin dini, ırkı, cinsiyeti, etnik kökeni, siyasi görüşü ve ideolojisi olmaz. Böyle zamanlar birlik olma, kardeş olma, dosta güven, düşmana korku salma zamanlarıdır. Kardeş ülke Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev nezdinde tüm Azerbaycan halkına sonsuz selam ve saygılarımızı iletiyoruz” açıklamasında bulundular.      

Exit mobile version