AzerbaycanGündemGünün ManşetleriÖzel HaberTürkiye

Azerbaycan, eski SOCAR çalışanının şokunu yaşıyor!

Azerbaycan, SOCAR’ın eski güvenlik şefi Ruslan Celilov’un itiraflarıyla çalkalanıyor! Fransa’da yaşayan bir blogger’a konuşan Celilov, SOCAR’ın başındaki Rövneg Abdullayev başta olmak üzere üst düzey yönetimin tepeden tırnağa yolsuzluğa bulaştığını iddia ediyor. SOCAR’ın tepe yönetiminin bugüne kadar şehit yakınlarını, gazileri dövdürmek ve insanların işyerlerine el koymak gibi çok sayıda hukuksuz işlere imza attığını savunan Celilov, kendisinin de “ekmek parası” kaygısıyla bu işlerde görev aldığını ve bu şekilde çok kişinin kanına girdiklerini itiraf etti.

“ABDULLAYEV, MÜBARİZ MANSİMOV’UN EVİNE EKİP YOLLADI”

Rövneg Abdullayev’in Türkiye’de yaşayan işadamı Mübariz Mansimov’a da büyük bir düşmanlık beslediğini vurgulayan Ruslan Celilov, onun emriyle 6 kişilik özel bir ekibin Mansimov’un Bakü’deki evine zorla girip, bir “senet” aradığını anlattı. Haksız yere işten atıldığı gerekçesiyle bu ifşaatlarda bulunduğunu aktaran Celilov, şu ana kadar anlattıklarının bildiklerinin yanında çok küçük bir kısmı olduğunu iddia etti.

“TÜRKİYE’Yİ YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR”

Konuyu MGTV’de 5.Kuvvet programında ele alan Gazeteciler Serdar Öztürk ve Mustafa Gürbüz, SOCAR’ın aynı zamanda Türkiye’nin en büyük dış yatırımcısı olması yönüyle ülkemizi de yakından ilgilendirdiğini belirterek, Türkiye ile Azerbaycan’ın bu konuda ortak bir soruşturma yürütmesi gerektiğini söylediler. SOCAR’ın Türkiye’de Petkim ve Star Rafineri gibi çok sayıda stratejik şirketi özelleştirmeden satın aldığını hatırlatan A3 Haber Sitesi Yazarı Öztürk, “Türkiye olarak daha önce Türk Telekom deneyimini yaşadığımız için bu sefer çok daha titiz davranılmalı. Yoksa bu Türkiye için de ulusal bir güvenlik sorunu haline gelebilir” dedi. MGTV Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Gürbüz de, Ruslan Celilov’un itiraf yöntemlerine bakılarak onun Azerbaycan’ın Sedat Peker’i olabileceğine işaret etti.

video
play-sharp-fill

About author

Articles

I am a web developer who is working as a freelancer. I am promoting for http://nhmag.net
Related posts
GündemGünün ManşetleriİsveçÖzel HaberTürkiye

Bu kadarına da pes doğrusu: İsveç’in iki yüzlülüğü! (Özel Haber)

Batı’nın Türkiye’ye karşı samimiyetsizliğini ezelden biliriz de İsveç bu konuda…
Read more
AzerbaycanGündemGünün Manşetleri

Azerbaycan'da yeni bir siyasi parti kuruluyor: Halka Hizmet Harekatı (HHH)

Azerbaycan’da yeni siyasi parti kuruluyor – Genelbaşkan adayı Arzu Sayadoğlu, MGTV Habere…
Read more
GündemGünün ManşetleriTürkiyeYazarlar

Neden 13 Kasım?

Dikkatli gözler için 13 Kasım sıradan bir tarih değil! Hatırlayın; bundan tam 7 yıl evvel…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: