AzerbaycanDünyaÖzel Haber

‘Aliyev, KKTC’de Erdoğan’ı yalnız bıraktı!’

Kafkassam Başkanı Prof. Dr. Hasan Oktay, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetlisi olarak KKTC’deki programa gelmesinin planlandığını ancak Aliyev’in Putin’in çağrısı üzerine aynı gün Moskova’ya uçtuğunu iddia etti!

Kafkas Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Hasan Oktay, MGTV’de katıldığı 5. Kuvvet programında önemli açıklamalar yaptı. Azerbaycan Milli Strateji Düşünce Merkezi Başkanı İsa Kamber ile birlikte Mustafa Gürbüz’ün sorularını yanıtlayan Oktay, son derece kritik bilgiler verdi.

‘BÜYÜK MÜJDE’ ASLINDA NEYDİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yaptığı ziyarette yanında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Pakistan Başbakanı İmran Han’ın da olmasının planlandığını savunan Prof. Dr. Hasan Oktay, “Sayın Erdoğan’ın ‘büyük müjde’ olarak lanse ettiği aslında buydu! Kıbrıs’a Sayın Aliyev ve Sayın Han’la birlikte 20-25 uçakla çıkarma yapılacaktı ve orada Pakistan ile Azerbaycan’ın KKTC’yi tanıma süreci başlatılacaktı! Ancak son anda Putin’in çağrısı üzerine Aliyev’in gelmeyeceği belli olunca bu hamle mecburen askıya alındı! ‘Büyük Müjde’ olarak da kimseyi tatmin etmeyen ‘külliye’ yapımını açıklamak zorunda kaldı Sayın Erdoğan!” diye konuştu.

“TÜRKİYE’YE KARŞI ÜÇÜNCÜ AYIP!”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in Şuşa’daki okul projesini erteleyerek başta MHP lideri Devlet Bahçeli olmak üzere Türk Milliyetçilerini küstürdüğünü hatırlatan Prof. Oktay, “Şimdi de Kıbrıs’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yalnız bırakarak gücendirdi! 10 Kasım’daki ateşkeste masada olmamamızı da sayarsak bu Aliyev’in Türkiye’ye karşı üçüncü ayıbı oldu! Azerbaycan’ı yönetenler, kendilerini her platformda kayıtsız şartsız destekleyen kardeş ülkeye karşı daha ciddi ve dürüst olmalı!” dedi.

Azerbaycan Milli Strateji Düşünce Merkezi Başkanı İsa Kamber de, İlham Aliyev yönetiminin Rusya’dan çekindiği için daha uzun bir süre KKTC’yi tanımayacağını ileri sürdü.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47’inci yıl dönümünde Kıbrıs’ı ziyaret etmiş ve Maraş bölgesinin statüsünün değiştirileceğini açıklamıştı. 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı törenlerine de KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile birlikte katılan Erdoğan, KKTC Parlamentosu’nda tarihi bir konuşma yaparak AB’nin çifte standartlı yaklaşımını eleştirmişti.

video
play-sharp-fill

Related posts
GündemGünün ManşetleriİsveçÖzel HaberTürkiye

Bu kadarına da pes doğrusu: İsveç’in iki yüzlülüğü! (Özel Haber)

Batı’nın Türkiye’ye karşı samimiyetsizliğini ezelden biliriz de İsveç bu konuda…
Read more
AzerbaycanGündemGünün Manşetleri

Azerbaycan'da yeni bir siyasi parti kuruluyor: Halka Hizmet Harekatı (HHH)

Azerbaycan’da yeni siyasi parti kuruluyor – Genelbaşkan adayı Arzu Sayadoğlu, MGTV Habere…
Read more
DünyaGündemGünün ManşetleriRusyaTataristanUkrayna

Araştırmacı Roza Kurban: Putin, Türk gençlerini Ukrayna'da ön cepheye sürüyor!

MGTV’de 5. Kuvvet programına katılan Araştırmacı-Yazar Roza Kurban, Ukrayna’da kayıpları…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: